Yazar Ol Yazar Girişi
Yazar Girişi
E-Posta Adresi
Şifre
Şifremi Unuttum
Asp.Net .Net MVC PHP & MySQL C# PhotoShop CSS jQuery AlgoritmA MsSQL Server HTML Ruby
- Kategoriler -
Türkçe
English
German
Tüm Kategoriler
Dreamweaver da Açılır Menü Yapma

Merhaba Arkadaşlar bu makalede Dreamweaver programının bize sunduğu kolaylıklardan biri olan açılır menü yapımına bir bakacağız. 

Dreamweaver SpryMenuBar adı altında aşağıya veya yana açılır menü yapmamıza olanak sağlamaktadır. kendisi hazır yapıyı verip ister onun vermiş olduğu hazır yapıyı kullanırsınız, isterseniz kendiniz css ile kendi siteniye uygun hale getirip o şekilde kullanırsınız, seçim size kalmış durumda.

öncelikle Dreamweaver  insert menüsünün altında bulunan Spry menüsünü açıyoruz. Ordan kullanacağımız Spry Menü Bar seçeneğini seçiyoruz.

 

Sayfayı herhangi bir yere daha kaydetmediğimiz için gerekli dokümanları kaydetmemiz gerektiğini söyleyip tamam deyip devam ediyoruz.

 

Açılır Menümüz nasıl olacak aşağı açılır (Horizontal) mı yoksa yana açılır (Vertical) mı olacak bunu en baştan seçiyoruz.

 

Ok dedikten sonra menümüz hazır gerisi içini gerçek verileriniz ile doldurmak. tabi Dreamweaver ın vermiş olduğu tasarım biraz kötü bunu siz css ile güzelleştirin :) 

Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle...

Sosyal Hesabında Paylaş

7988 görüntüleme

Yorumlar
Adınız Soyadınız
Mail Adresiniz
Doğrulama Kodu

rabia kılıç 23 ay önce yazıldı.

bu yatay menüyü nasıl büyülte biliriz ?

Veysel APARI23 ay önce cevap verdi.

SpryMenuBarHorizontal.css inde genişlik ve yükseklik ayarları padding arayları mevcut ordan dilediğiniz gibi büyüktebilir renklerini değiştirebilirsiniz.

Bildiklerimiz.Net Bildiklerimizi paylaşıyoruz, bilmediklerimizi öğreniyoruz. biz bunları yapıyoruz ya siz...

© 2022 Bildiklerimiz Tüm hakları saklıdır.
bir Bildiklerimiz.Net projesidir.